Na různých podiích se za doprovodu KODK za třicetdevět let činnosti orchestru vystřídalo na osmdesát sólistů nejrozličnějších nástrojů od flétny po kontrabas.

Z historie vzpomeňme na slavné členy České filharmonie: z těch prvních to byli Zdeněk a Bedřich Tylšarovi – lesní rohy, Miroslav Kejmar – trubka (na obrázku níže)kejmar-roztoky20000416m, František Pošta – kontrabas, Bohuslav Zahradník – klarinet, František Kimel – hoboj, Jaroslav Tachovský a Břetislav Kotrba – trombony, Jiří Seidl a Josef Ketner – fagoty.

Nesmíme zapomenout ani na koncertní mistry České filharmonie Bohumila Kotmela (na obrázku níže) kotmel-roztokyma Miroslava Vilímce – housle, Františka Hosta – violoncello (na obrázku vpravo dole), dále Jiřího Hudce a Jiřího Valentu – kontrabasy, Radomíra Pivodu – flétna či houslisty Jana Bubleho, Jana Jouzu, Vojtěcha Jouzu, Jana Marka nebo Josefa Krofta.

Ale nebyli to vždy jen členové České filharmonie, koho KODK doprovázel. Byli to také profesoři pražské konzervatoře Ladislav Horák (akordeon) nebo Petr Paulů (kytara) a z dalších osobností bychom mohli jmenovat Felixe Slováčka (klarinet), Václava Žilku (flétny) nebo Zdeňka Pulce (trombon).

V oblasti vokálního repertoáru orchestr spolupracoval například se sólisty Helenou Janečkovou, Zdenou Kloubovou, Eliškou Toperczerovou, Michyo Keiko, Janou Kouckou, Jaroslavem Březinou, Alešem Brisceinem a Danielem Hůlkou.

host-roztokymTaké se již stalo téměř tradicí, že orchestr doprovází každoročně nějakého čerstvého absolventa konzervatoře. Takto si už s KODK zahráli například kytaristky Michaela Waldhauserová a Martina Vrbová, flétnistka Veronika Sedláčková, bicistka Markéta Mazourová, kontrabasista Pavel Mazanec a jiní.

Jako sólisté KODK také nezřídka účinkují někteří z jeho členů.


Komentáře

Sólisté — 1 komentář

  1. Dobrý večer jak se všichni máme.Co si tak zopakovat MAKARSKOU.Všechny zdraví a hlavně pana Mazáčka Jindra a Iveta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>